HOREKA 112 ARÉNA živě již 14. ledna. Ptejte se na COVID-GASTRO

Na nově rozšířený program COVID gastro a další aktuální témata týkající se budoucnosti stravovacích služeb a pohohostinství v souvislosti s pandemií covid-19 se soustředí diskuse lídrů oboru HoReCA (hotely, restaurace, kavárny) se zástupci vlády.

Aréna začíná v 10:00, na akci se předem registrujte. Jenom tak získáte možnost zapojit se do diskuze a ptát se například na tak dlouho slibovaný program COVID-GASTRO. Registrace má i další výhody.

Diskutovat budou profesor hygieny, preventivního lékařství a epidemiologie Roman Prymula, prezident AHR ČR Václav Stárek, garant projektu Moje restaurace za AMSP ČR Luboš Kastner, prezident SOCR ČR Tomáš Prouza a šéfkuchař a majitel Perfect Canteen Filip Sajler. Za vládu pozvání přijal ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček a ministryně financí Alena Schillerová.

Připojte se k události na našem Facebooku.

Na záznam se můžete dívat i na You Tube:

V České republice nyní platí kvůli koronaviru nejpřísnější pátý stupeň protiepidemického systému (PES). Restaurace mohou občerstvení prodávat jen přes výdejní okna.

Program COVID gastro zatím počítá s alokací 2,5 miliardy korun. V případě jejího vyčerpání bude kabinet jednat o způsobu dalšího financování programu. Ministerstvo průmyslu a obchodu předpokládá, že na program bude třeba šest miliard korun. Podle ministra Havlíčka by o dotaci mohlo projevit zájem mezi 80.000 až 130.000 podnikatelů.