Restaurace se proměňují v hodinové hotely. Chtějí vařit dál

Provoz restaurací je u nás, vyjma výdejních okének, od 14. října zakázán. Jediné restaurace, které mohou dál provozovat své služby, jsou ty hotelové.  Hotely ale zejí prázdnotou, rozhodly se proto zákazníky získat na romantické pobyty.

Jako první se na sítích objevil známý kuchař Ondřej Slanina: „Naše opatření na koronaopatření,  jak říká Andrej verze 32.0😀🙈 Rádi vás přivítáme v jedné z našich hotelových restaurací @chateau_st_havel a @gingerfredresto a užijte si skvělý gurmánsky zážitek pro dvě osoby a k tomu mate jako bonus krásny pokoj… Cena za jídlo a nocleh pro dva je 2.600,- Kč… nabídka je omezena do konce nouzového stavu, tedy určíte ne jen do 3.11. 😀😀😀.“

 

 

Je to zcela logický krok. Hotely totiž nadále fungují, ale hosté chybí. Rozhodly se tedy přilákat hosty na romantický zážitek za skvělou cenu a jídlo:

 

Na Slovensku se zase objevil hotel s nabídkou plošného testování svatebčanů pomocí testovací jednotky na svatbě. Během nouzového stavu  jsou na Slovensku rodinné oslavy zakázané, existuje ale výjimka. Mohou se konat, pokud se všichni účastníci prokážou negativním  testem na koronavirus.

 

Těmito kroky se chtějí podniky udržet při životě. „Když se podíváte, co všechno je zavřeno, a pak jdete do supermarketu a tam je fronta té nejvíc ohrožené skupiny, tak to nikomu nevadí. Oni stejně zítra přijdou s tím, že v restauraci může být 10 lidí, pak šest lidí, a pak že je možný jen room service. Morálka personálu se ale udržuje líp, když můžou dělat alespoň něco,“ uzavírá Ondřej Slanina pro Seznam Zprávy.