Odložený start. Bernard otevřel v Brně nový bar

Místo vítání prvních hostů barman uklízel po slavnosti, která se neuskutečnila. Otevírat se mělo 15. března… Opatření proti šíření koronaviru zdržela otevření nového podniku Bernard Bar o dva měsíce.

Na druhý pokus už se otevření stylového značkového podniku v Brně – Komárově povedlo. Nový bar ve Svatopetrské ulici nabízí šest druhů točeného piva Bernard, součástí je tzv. Rotující pípa, na které se průběžně mění nabídka speciálů humpoleckého pivovaru.

„Je to značkový bar orientovaný především na čepování piva podávaného zaškoleným a zkušeným personálem. Kvalitu provozovatel pravidelně konzultuje se zástupcem pivovaru. Je možné zde ochutnat pivo nepasterované, nefiltrované i kvasnicové,“ popisuje vrchní sládek a generální ředitel Rodinného pivovaru Bernard Josef Vávra.

Jde o druhý Bernard Bar, častěji se mohou zákazníci setkávat s konceptem franšízových podniků Bernard Pub, kde piva doplňuje širší nabídka jídel. Podniky spojuje značka piva, vzhled a kvalita sortimentu, ale dva stejné provozy nenajdete. „Je to franšíza, která nabízí originalitu. Vždy poznáte, že jste v Bernardu, ale jinak vypadá naše hospoda v obchodním centru a jinak v prvorepublikové vile. V žádném z našich podniků nejsou stejné jídelní lístky, nediktujeme centrálně, co vařit a od koho nakupovat suroviny. Třeba náš bar v Olomouci odebírá maso na gril od řezníka v ulici. To je v „tvrdých“ franšízách nemyslitelné,“ říká obchodní ředitel pivovaru Zdeněk Šípek.

Celkem je nyní otevřeno osm franšízových provozoven Bernard, dva bary a šest Bernard Pubů, sedmý pub se bude otevírat v létě na Slovensku.