Prázdná místa v restauraci vyplní figuríny

Když tříhvězdičková michelinská restaurace ve Virginii opět otevře dveře po pandemii Covid-19, bude mít plno. The Inn in Little Washingtonu – hostinec a restaurace asi hodinu a půl západně od Washingtonu, DC – plánuje zahájit znovuotevření svého vnitřního sezení 29. května. 

Na to, aby restaurace, která bude udržována na 50 % kapacity kvůli dodržování rozestupů, byla plná, zde majitelé mysleli. Na místech, která nebudou moct být obsazena, budou sedět figuríny. „Vždy se mi líbily – nikdy si na nic nestěžují a vy můžete popustit uzdu fantazii při jejich oblékání,“ řekl šéfkuchař a majitel The Inn v Little Washingtonu Patrick O’Connell.

Modely budou představovány jako páry oblečené ve stylu 40. let, aby zachytily oslavu konce druhé světové války. Figuríny budou oblečeny dobově, správnost kostýmů zajistí místní divadlo „Když nás The Inn v Little Washingtonu oslovil s myšlenkou návrhů kostýmů figurín, zalíbilo se mi to, je to zábavní a kreativní způsob, jak dodržovat sociální rozestupy,“ uvedla ve svém prohlášení Maggie Bolandová, ředitelka divadla.

Hostinec je známý tím, že je „uctivě neuctivý“, kdy sýrový specialista tlačí mučící krávu s nabídkou sýrů a u popisu dress codu je uvedeno „žádné mokré bikiny“. Majitel doufá, že  figuríny nebudou jenom prvkem zábavy, ale poskytnou něco, co tady několik měsíců chybělo, protože mnoho Američanů hledá spojení v izolační pandemii. „Všichni teď toužíme shromáždit se a vidět další lidi,“ řekl Patrick O’Connell. „Všichni nemusejí nutně být skutečnými lidmi.“