Peking: Jak fungují restaurace za koronavirové pandemie?

V Číně byly restaurace zavřeny dva a půl měsíce. Již v polovině března bylo zpět v provozu jenom v hlavním městě 90 % podniků. Za jakých podmínek?

Od poloviny března není v Pekingu povoleno sedět tváří v tvář  v restauracích a jídelnách. Pekingský městský obchodní úřad také provozovny požádal o umístění jídelních stolů ve vzdálenosti nejméně 1 metr.

Restaurace musejí přísně omezit počet hostů a kontrolovat jejich teplotu u vchodu, uvedly směrnice, které také vyžadují častou dezinfekci stolů, klik a dalších zařízení, kterých se zákazníci pravidelně dotýkají.

V Číně jsou velice oblíbené QR kódy. Proto úřady vyzývají, aby pro zadávání objednávek a placení účtů využívali hosté právě QR kódy.

Rozjezd je ale pomalý. Lidé jsou opatrní. Jednou z restaurací, které se potýkají s bankrotem, je 28 let stará nudlová restaurace nedaleko města Wang. „Právě jsme před několika dny znovu otevřeli,“ řekla paní Su pro Al Jazeera , která podnik spoluvlastní se svým manželem, pod podmínkou, že nebude použito její celé jméno a ani název její restaurace.  „Nemáme tolik zákazníků jako dříve, ale alespoň  můžeme otevřít, a to je úleva. Snad se naše finanční situace pomalu vrátí do normálnímu stavu.“

Předtím, než restaurace otevře své brány, musejí splnit následující pravidla a úřady jejich otevření musí schválit:

  • vydávat masky zaměstnancům každé čtyři hodiny,
  • provádět časté teplotních kontroly,
  • zajišťovat bezpečné vzdáleností mezi stoly,
  • každé dvě hodiny vyklidit celé restaurace za účelem plné dezinfekce na některých místech.

„To může fungovat pouze v prostředí rychlého občerstvení, kde dochází k rychlému obratu hostů,“ řekla Sally Spika, která je spoluvlastníkem a provozuje dosud uzavřený podnik Uberfood, menší špičkovou západní restauraci ve městě Wuxi, Provincie Jiangsu.

Bezpečná vzdálenost není jasná

Jak se ale ukázalo ventilační systémy mohou vytvářet složité vzorce proudění vzduchu a udržovat viry ve vzduchu, takže prosté rozmístění stolů od sebe vzdálených 6 stop (2,1 m) – minimální vzdálenost, kterou CDC  (Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí – vládní agentura USA) doporučuje zachovat od ostatních lidí – nemusí stačit k zabezpečení bezpečí. Riziko může zvýšit délka pobytu. Čím déle lidé zůstanou v kontaminované oblasti, tím více virových částic pravděpodobně vdechnou.

A jaká budou pravidla u nás? Snad se to v nejbližších dnech dozvíme.