Studie: Ohnisko COVID-19 spojené s klimatizací v restauraci

V časopise Emerging Infectious Diseases vyšla první verze studie, která dokazuje, že se od koronavirem infikovaného hosta nakazilo kvůli klimatizaci dalších devět lidí. Stalo se tak v lednu v Číně. 

COVID-19 se v lednu objevil u tří zdánlivě zdravých rodin po jídle u sousedních stolů v restauraci bez okna v čínském Guangzhou. Vědci, kteří studovali tento případ, si myslí, že klimatizace v restauraci rozptýlila virové kapičky jedné osoby, která byla asymptomatická dále, než by se za normálních okolností dostaly. Dalších 73 hostů se ale nenakazilo, taky nikdo z personálu. 

Diagram sezení v restauraci v daný večer a rozptýlení nákazy:

 

Vědci, kteří studovali ohnisko v restauraci v Guangzhou, nereplikovali tento jev v laboratoři a nemají jiné případy, s nimiž by jej mohli porovnat. William Schaffner, profesor infekčních nemocí na Vanderbiltově univerzitě, však uvedl, že výzkumná studie je dobrým zdrojem, který nám pomůže pochopit, jak bude vypadat opětovné otevření restaurací. 

Vzhledem k tomu, že restaurace se budou znovu otevírat, odborníci radí, aby se předem přijala dostatečná bezpečnostní opatření, jako je  nejenom snížení kapacity, nošení masek, ale také omezený čas pro návštěvu hosta. Autoři studie na konci doporučují: „Chcete-li zabránit šíření viru v restauracích, doporučujeme zvětšit vzdálenost mezi stoly a zlepšit ventilaci.“ Bezpečné vzdálenosti ale nespecifikují,