Provozovny plně otevřou již 25. května, lázně mohou přijímat pacienty

Ve čtvrtek 23. dubna vláda oznámila zrychlení uvolňování opatření, která souvisejí s pandemií koronaviru. Nově posunula termíny o dva týdny dopředu.

Hotely se měly otevřít začátkem června, nyní to bude již 25. května, stejně tak své brány otevřou i restaurace. Ty, které mají zahrádky mohou provoz zahájit již 11. května, ale pouze na zahrádkách. Přičemž by povolení venkovních zahrádek mělo sloužit pouze ke konzumaci potravin/nápojů vydaných prostřednictvím výdejního okénka.

 

 

Jaké jsou preventivní požadavky na otevřené provozovny?

  • Je třeba dodržovat odstupy minimálně 2 metry (doporučení plochy, resp. kapacity pro jednoho přítomného zákazníka nejméně cca 10 m2 prodejní plochy).
  • Na místě by měla být dostupná dezinfekce rukou, povinná je i ochrana horních cest dýchacích na obou stranách (zaměstnanec i zákazník).
  • Dále je třeba, aby personál manipuloval se zbožím v rukavicích a disponoval také rukavicemi pro zákazníky.

    Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Vláda také souhlasila s rozhodnutím ministra zdravotnictví zrušit zákaz přijímat pacienty do lázeňské rehabilitační péče. Lázeňská zařízení budou ale moci ubytovávat klienty jen po jednom v pokoji s výjimkou členů společné domácnosti, omezeno bude i společné stravování a skupinové procedury.

K uvolnění došlo díky příznivému vývoji epidemiologické situace ve výskytu nemoci covid-19, Od pátku 24. dubna byla změněna pravidla omezení volného pohybu osob a lidé mohou chodit na veřejnosti či sportovat v až desetičlenných skupinkách.