Skupina provozovatelů restaurací a kaváren chce od státu pomoc. 80 % je nezachrání

Čeští restauratéři, kteří dávají práci téměř 4000 zaměstnancům, požadují po vládě jasně formulované záruky přímé finanční pomoci ze strany státu.

„Pokud pomoc vlády nebude rychlá, budou naše statutární orgány podle současné legislativy povinny vyhlásit insolvenci. Nejen my, ale hlavně naši zaměstnanci a celý dodavatelský řetězec se tak ocitne ve vážné životní nejistotě,“ upozorňují v dopisu a opírají se o krizový zákon 240/2000 Sb.

CELÝ DOPIS ZDE

Mezi signatáři dopisu jsou šéfkuchaři Zdeněk Pohlreich, Radek Kašpárek, Jan Punčochář či Emanuel Ridi, zakladatelé sítí Ambiente, Together a La Collezione, provozovatelé Potrefených hus a řada majitelů dalších vyhlášených podniků.

 

Proč gastronomii 80% příspěvek nezachrání?

  1. Mzdy tvoří zhruba jednu třetinu nákladů a 80% příspěvek vyplacených mezd restaurace nezachrání, když nemají žádné tržby.
  2. Podle našich průzkumů z Číny se tržby restaurací po jejich znovuotevření  zvedají velmi pomalu, pohybují se mezi 5% až 30% původních. Nejhůře jsou na tom podle našich zpráv fine-diningové, které v Číně zejí prázdnotou. To znamená, že taková pomoc bankrot jen o pár měsíců odsune.
  3. Jakékoli zadlužení, ač bezúročné, je v takové situaci nemyslitelné.
  4. Řada menších restaurací své zaměstnance již musela propustit. 100% mezd, kterými ministerstvo příspěvek podmiňuje, většina menších provozovatelů nesplní, takže nedostanou nic.
  5. Provoz prodejů ze dveří je ztrátový a restaurace se snaží vyprodat své zásoby, jejichž už tak velkou část musely odepsat. Navíc – rozvozové platformy Dáme jídlo, Wolt a UberEat nevozí zadarmo a účtují obvykle 30% z ceny jídel, takže jsou pro většinu podniků dlouhodobě nerentabilní.

Zdroj: damejidlo.cz