Do Brna lákají turisty na gastronomii

Cestování za dobrým jídlem už dnes není nic výjimečného. I proto Turistické informační centrum Brno již pátým rokem připravuje průvodce Gourmet Brno. Výsledkem je brožurka ve třech jazycích, která láká domácí i zahraniční turisty do moravské metropole za dobrým jídlem. V loňském roce se přidal také gastro průvodce pro Jižní Moravu.

Výběr podniků je dvoukolový. Nejprve gastroasociace a osobnosti z oboru nominují zařízení, kde se podle nich dobře jí a pije. Opakující se jména postupují do finále, kde je vyzkouší vždy trojice hodnotitelů. Jde o odborníky, novináře nebo influencery z Česka i blízkého zahraničí a podmínkou je, že nesmí být profesně spojeni s Brnem, aby se vyloučila tendenční hodnocení.

Průvodce si můžete stáhnout ZDE

Průvodce si na kvalitní porotě opravdu zakládá. Mezi jmény můžete objevit například Marka Raditsche, šéfkuchaře a porotce v soutěži MasterChef, anebo francouzského novináře Jeana Baptiste Ancelota a mnozí další. Posuzuje se celkově sedm kategorií: Fine Dining, restaurace, bistra, cukrárny, kavárny, vinárny, pivnice, bary a samostnatné vydání má také jižní Morava. Každou kategorii hodnotí jiná trojice porotců.

Nový průvodce se objeví na trhu již v červnu a již teď je jasné, že jisté změny mezi nejlepšími podniky nastanou.