Karlovarské hotely Imperial a Spa Resort Sanssouci podporují budoucnost „bez kouře“

Karlovarské hotely Imperial a Spa Resort Sanssouci nabízí jako jedny z prvních v Evropě pokoje pro uživatele bezdýmných nikotinových výrobků. Oba hotely jsou plně nekuřácké – v rámci zkvalitnění služeb však chtějí vyjít vstříc uživatelům nikotinových alternativ a současně motivovat kuřáky, aby kouření cigaret zanechali. Jejich hosté, kuřáci, mají možnost si po dobu pobytu zapůjčit zařízení IQOS. Hotel Imperial je navíc první v Evropě, kde si mohou hosté zvolit přímo v rezervačním systému „IQOS friendly“ pokoj.

„Máme zkušenosti, že hosté z řad kuřáků mají někdy problém respektovat nekuřácký statut našeho hotelu. Z této pozice nechceme ustupovat. Ale současně chceme kuřákům pobyt u nás usnadnit, zpříjemnit a současně jim ukázat, že mají alternativu v podobě IQOS. Proto jsme se stali plně IQOS friendly hotel a hosté mají možnost si při rezervaci pobytu požádat o IQOS friendly pokoj. Zde mohou užívat IQOS, přičemž výhody pro provoz hotelu jsou zřejmé – žádné nebezpečí požáru, žádný přetrvávající odér,“ řekl Petr Procházka z karlovarského hotelu Imperial.

 

Imperial a Spa Resort Sanssouci tak chtějí vytvořit prostředí, které motivuje kuřáky, aby udělali důležitou pozitivní změnu ve svém životě a přestali kouřit nebo alespoň zvolili nové a méně škodlivé alternativy užívání tabáku. Pokud je hostem kuřák, má proto možnost si zapůjčit a po dobu pobytu si vyzkoušet IQOS, který představuje lepší volbu pro dospělé kuřáky. Oba hotely mají k dispozici dvacet pokojů pro uživatele IQOS.

 

Hotely Imperial a Spa Resort Sanssouci touto aktivitou podporují současně město Karlovy Vary v jeho snaze být prvním „Městem bez kouře“ v České republice. Pro město Karlovy Vary – a samozřejmě i hotely, které zde působí – je totiž klíčové unikátní lázeňské prostředí, které tvoří prameny, klima i ovzduší. K jeho ochraně chce město Karlovy Vary přispět i tím, že se stane „Městem bez kouře“. „Chceme být ještě zdravějším a úspěšnějším městem – inspirací pro Českou republiku i města v dalších zemích. Chceme podpořit naše zaměření na zdraví, lázeňství a zdravý životní styl,“ řekla k plánu stát se „Městem bez kouře“ primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail