Hoteliéři pomáhají během. A nejenom oni, můžete i vy

I v letošním roce se parta nadšených běžců z celé republiky chystá každý adventní den běhat alespoň půl hodiny. Již po páté. Rozrůstající se komunita Adventní běhání, kterou na Facebooku tvoří přes 1.650 běžců všech úrovní, nebude ale sportovat jen pro svůj dobrý pocit. Už podruhé s podporou dárců promění naběhané kilometry v peníze, které pomohou zlepšit život čtyřem handicapovaným dětem. V loňském roce se podařilo vyběhat téměř 115 000 Kč, za které rodiny pořídily potřebné rehabilitační a hygienické pomůcky a služby, na které jim stát nepřispívá. 

 

Cílem letošního adventu je vyběhat sedmileté Božence speciální nový vozík, který jí umožní být co nejsamostatnější. Dvouapůlletým dvojčatům Tadeášovi a Mikulášovi pak chtějí běžci sehnat speciální neurorehabilitace a pomůcku k usnadnění mluvení a polykání a oro šestiletému nedoslýchavému Filipovi, bojovníkovi s epilepsií a mentální retardací, rok terapií. Jak říká jeho maminka: „Člověk zpřehází priority, přijde o pár přátel a nemá moc na nic čas, ale stačí jeden jeho posun vpřed a čerpáme z toho energii na několik týdnů.“

 

Do Adventního běhání, které těmto dětem pomáhá, se může zapojit každý, i začínající běžec. Stačí vstoupit do facebookové skupiny. „Pro většinu lidí je prosinec časem cukroví, svařáků, nákupu dárků a vánočních večírků. Pro nás je to také čas společné snahy hýbat se, dobře se u toho pobavit a pomoc dětem, které mají opravdu nelehký osud,“ vysvětluje svou iniciativu zakladatelka projektu Babeta Schneiderová.

Adventní běhání založila jako neformální iniciativu a facebookovou skupinu v roce 2015 Babeta Schneiderová. Skupina má dnes více než 1.700 členů. Běžci se potkávají nejen virtuálně – v Praze běhají každou středu na snídani, v květnu vybíhají na východ slunce na Sněžku. Základem je ale stále adventní běhání, přesněji 1.12. až 25. 12.,  kdy se pořádají pražské výběhy i několikrát týdně. V roce 2018 vznikl nápad charitativního rozměru běhání a s podporou firemních i soukromých dárců se vybralo 114 958 Kč, z nich byly konkrétními pomůckami a službami podpořeny 4 děti.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail