Šéfkuchaři otevřeně o depresích

Anthony Bourdain, Benoît Violier, David Halls a další. Co mají společného? Jsou to kuchaři, kteří spáchali sebevraždu.

Psal se červen 2018 a celým světem otřásla zpráva o sebevraždě charismatického Anthonyho Bourdaina. Právě tento čin ostatní šéfkuchaře rozmluvil a začali otevřeně popisovat své psychické potíže.

Jedním z prvních byl David Chang, americký šéfkuchař s korejskými kořeny. Ve svém podcastu The Dave Chang Show řekl: „Myslím si, že se Korejci setkávají s depresemi často. V minulosti bylo v naší kultuře něco nemyslitelného vůbec o problému mluvit, natož vyhledat odbornou pomoc.“ Pak se rozmluvil o tom, jak si hledal terapii, jak je tato péče drahá a a mluvil o svých zkušenostech s paranoií a nihilistickým pohledem na svět.

Tento svůj příběh nyní přináší i v knižní podobě.  Titul Eat Peach (Jíst broskev) je představován jako memoáry a filozofická teze o šéfkuchařově vztahu k psychickému zdraví. Proč ten název?  Jeho restaurační impérium Momofuku v překladu znamená šťastná broskev, tak odtud ten název. Kniha vyjde v dubnu 2020.

A není jediný. Pracovat jako šéfkuchař si vyžaduje nejenom pevné nervy, ale zvládat i nadměrný tlak a být v práci dlouhé hodiny. Zkrátka snést toho více než obyčejný smrtelník. Iniciativy jako “I Got Your Back” a Chefs With Issues  se snaží otevřít tohle kontroverzní téma a pomoct, změna přichází ale pomalu. V naší kotlině zatím žádné takové podpůrné skupiny neexistují.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail