Kauza stravenky: Lichva a konec obědů v restauracích?

Maloobchodní družstvo CBA se  ostře ohradilo proti stravenkám. „Je to v podstatě lichva,“ řekl ČTK předseda družstva Roman Mazák.

Samozřejmě vydavatelé stravenek se proti takovému nálepkování ostře ohradili. „Označit provozování poukázkového systému za lichvu je neférovým útokem proti řádnému podnikání. Takové nařčení vychází z hluboké neznalosti fungování stravenkových firem,“ řekl ČTK předseda Asociace provozovatelů poukázkových systémů David Rýc. Provize firem jsou podle něj výrazně nižší než u jiných společností poskytujících podobné služby.

Hlasujte v naší anketě:

Stravenky jsou:Archiv anket

Nahrávání ... Nahrávání ...

 

Ministerstvo financí (MF) již změnu chystá, jedná se o novelu stávajícího zákona a mnozí ji chápou jako útok na stravenkový systém. MF chce totiž zavést stravenkový paušál. Zaměstnanec by dostával peníze na stravu přímo. Paušál bude alternativou k současnému režimu se stravenkami, který zůstane zachován. Obory s navrhovanými změnami nesouhlasí.

A co restaurace? Asociace hotelu a restaurací České republiky (AHR ČR) záměr MF podporuje. Podle loňského průzkumu Unie zaměstnavatelských svazů ČR (UZ ČR) a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) ale lidé se stravenkami chodí na obědy do restaurace 3x častěji než lidé bez stravenek.

S tímto průzkumem ale mnozí restauratéři nesouhlasí a konce stravenek se nebojí.

Lidé se stravenkami chodí na obědy do restaurace 3x častěji než lidé bez stravenek. Berete je?#horeka #stravenky #věčnýboj

Zveřejnil(a) Horeka dne Neděle 1. července 2018

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail