Rekonstrukce hotelu Horal

Pod úbočím Kozích hřbetů se koncem sedmdesátých let začal stavět jeden z největších rekreačních objektů u nás. Investorem byla Ústřední rada odborů, hotel měl tudíž sloužit jako zotavovna ROH. Hotel Horal byl otevřen roku 1988, mnoho odborářů tedy luxusní zotavovnu na rekreaci nevyužilo. Dnes patří do největší tuzemské hotelové sítě OREA Hotels & Resorts, která v polovině března tohoto roku začala rozsáhlou rekonstrukci všech pokojů a interiéru.

 Autory projektu tehdy luxusního rekreačního zařízení byli v roce 1977 architekti Zdeněk Kuna, Zdeněk Stupka a Milan Valenta. Monstrózní stavba ležící v ochranném pásu Krkonošského národního parku už v době svého vzniku vyvolávala kontroverzi a vyvolává ji i dnes. Od svého otevření však hotel nabízel na svou dobu luxusně vybavené pokoje i nadstandardní služby. A hostům vždy poskytoval nádherné výhledy do údolí Svatopetrského potoka.

Již v roce 2001 až 2006 prošel interiér hotelu rekonstrukcí. Tentokrát se ale zcela promění design pokojů. Současný ředitel Marian Novotný šel do rekonstrukce s jediným cílem – ukázat, že má Resort Horal obrovský potenciál. „Má mnoho unikátností a nádhernou polohu, jeho ekonomika může jít díky rekonstrukci nahoru. Design byla až druhořadá věc, která s výkonem souvisí ve smyslu „look and feel“ pro hosta. Nicméně kvůli designu interiéru najali naši majitelé spolu s generálním ředitelem jednu z nejlepších českých architektek Báru Škorpilovou z Mimolimit.“

Původní investice se během rekonstrukce zdvojnásobila a vyšplhala na 300 milionu korun. Inspiraci hledali u různých nadnárodních řetězců a také v USA, kde působí majitelé sítě Orea Hotels & Resorts. „Původní zadání znělo vytvořit horský resort s designovými prvky, které budou korespondovat s brutalistickým vzezřením hotelu,“ dodává ředitel hotelu.

19

Hotel Horal svým hostům opět otevře dveře 1. srpna, my vám v novém čísle přineseme reportáž a rozhovor s Marianem Novotným. O tom, jaké to je být ředitelem hotelu, ve kterém probíhá rozsáhlá rekonstrukce, i o nových technologiích, které pobyt hostům zjednoduší.

 

Hotelová síť OREA Hotels & Resorts rekonstruovala již šumavský Horizont, pražskou Pyramidu a bude pokračovat modernizací Resortu Devět Skal na Vysočině a OREA Hotelu Voroněž v Brně. Investuje nejenom do rekonstrukcí, ale i do technologií a lidských zdrojů. Na pražské Pyramidě vás například na recepci uvítá robot Pepper, brzy budete moci otevřít pokoje pomocí mobilního telefonu a chystá se vybudovat dobíjecí stanice pro elektromobily.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail