Fráze „Na vyžádání u personálu“ nestačí!

Kongres HOREKA 112 otevřela svou přednáškou Kateřina Cajthamlová, propagátorka a popularizátorka medicíny a zdravého životního stylu, internistka a systemická psychoterapeutka. Zaměřila se především na vysvětlení pojmu „nežádoucí reakce na potraviny“ a dotkla se také toho, co je to tradiční česká kuchyně, jaký je její přínos pro gastronomii a co je jejím etickým rozměrem.

Pokud chceme být zdraví a mít zdravé klienty, je nutno používat kvalitní potraviny a nešidit. „Každý z vás usiluje o spokojeného klienta. Zákazník chce být respektován, informován a chráněn,“ vysvětlovala Kateřina Cajthamlová.

Na druhou stranu upozorňovala i na možné psychické nemoci u zákazníků a tzv. provokatéry. „Často přicházejí i k nám. Mám jednu radu: Vždy se chovejte jako ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále.“ Rovněž si při různých akcích dobře ověřte, jakého náboženství či z jakého kulturního prostředí pocházejí vaši hosté. „Dobré světlo na vás nepadne ani v případě špatných překladů, sekaná opravdu není cat meat (kočičí maso). Pak se nedivte, že si to žádný cizinec neobjedná,“ rozesmála publikum.

Dále mluvila o možných nežádoucích reakcích na potraviny, načež hned upozornila, že nějakou nežádoucí reakcí trpí poměrně hodně lidí. „I proto by měl být host o všech možných alergických reakcích informován písemně a jasně, nestačí vágní sdělení, že informace jsou na vyžádání u personálu. Pokud to tam napsáno není, odpovědný není konzument, ale ten, kdo mu jídlo nabídl,“ upozorňovala. Člověk alergický na oříšky jich opravdu nemůže sníst ani trochu. Nezvykne si ně, mohou ho zabít.

Celá přednáška se nesla v duchu nekončících poznatků o současném vztahu konzumentů ke stravování. Na stránky časopisu se dostala jen krátká reportáž z kvanta informací, které na místě zazněly. Co byste si ale opravdu měli vzít ke srdci? Práce v pohostinství je náročná a zodpovědná, nehazardujte proto se zdravím svých zákazníků. Můžete tak ohrozit celý svůj podnik.

Více informací najdete na www.cajthamlova.cz. a v červnové HORECE.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail