Four Seasons Hotel Prague představuje dvojici pop-up restaurací

Pražský hotel Four Seasons uvádí tuto letní sezónu dvě pop-up restaurace, MIRU a Piazzetta. Na dvou terasách, které hostům nabídnou neopakovatelné výhledy na Prahu, se odehrají dva různé kulinářsko-designérské příběhy ze dvou odlišných, a přesto propojených světů. Díky netušeným kombinacím vizuálních podnětů tak bude toto místo zcela jistě patřit k těm největším (nejen) instagramovým lákadlům v Praze.

 

První z konceptů, MIRU, byl pojmenován podle japonského slova označujícího „výhled“. K dívání toho nabídne vskutku mnoho – utajenou japonskou oázu na střešní terase, která doposud nebyla pravidelně využívána ani přístupna veřejnosti, japonskou fusion kuchyní vytvořenou šéfkuchařem Leonardem Di Clemente, který se nechal inspirovat svým pobytem v Japonsku, ale i neopakovatelný výhled na Pražský hrad. Komorní atmosféru podtrhne kapacita pouhých 16 lidí.

 

„Šest let jsem pracoval v tokijské restauraci ve Four Seasons jako zástupce šéfkuchaře. Japonsko, její kuchyně a kultura mě vždy fascinovaly, byla to pro mě cenná zkušenost. Ve volném čase jsem navštěvoval kuchařské kurzy, včetně tříhvězdičkové michelinské restaurace, kde se podává moderní kaiseki. Pro MIRU jsem spojil ingredience a techniky z mého pobytu na východě s italskými recepturami“, popisuje koncept Leonardo Di Clemente.

Menu je kombinací tradičních italských i japonských technik a využívá ingredience obou kuchyní a kultur. „Na menu tak najdete například tradiční rybí polévku z italské Apulie, mého domova, která je ale připravena pomocí japonských technik, dále maki a sushi rolka s rybím carpacciem nebo domácí tagliolini uvařené jako nudle soba a servírované s květákovým pyré, kaviárem a ústřicemi,“ popisuje kombinace obou kuchyní v praxi Leonardo.

Hotel Four Seasons se u této příležitosti spojil i s českými designéry Lukášem Padertou, Adélou Lipár Kudrnovou a Klárou Tománkovou. Společně navrhli a vytvořili orientální zahradu na dosah pražským nebesům. S pomocí originálních materiálů, exotických rostlin a nábytku inspirovaného japonskou estetikou – světlým dřevem, bonsajemi i vodními prvky – dosáhli dokonalého prostředí vybízejícího k ochutnání lahodného exotického menu.

Koncept Piazetta je inspirován tradičním náměstím starých italských městeček vonících směsicí středomořských stromů, citrusů, rajčat a bylinek z přilehlých zahrad. Vřelá atmosféra, kterou podtrhne typická fontána a terakotové květináče, prostor pro setkávání, italská kuchyně s food truckem i tradiční zmrzlinový stánek, který na terase přibude v průběhu července – to vše pod taktovkou talentovaných designérů a toho nejpovolanějšího kuchaře, Mattea Grubelatiho, který je autorem autentického Piazzetta menu.

„Inspiraci jsem čerpal z mého domovského Milána v Lombardii, vzpomínek z dětství na pokrmy od mé maminky a babičky i z Leonarda, který mě výrazně ovlivnil. Pro Piazzetta menu jsme se drželi tradičních středomořských chutí z Itálie, Španělska, Portugalska a Řecka. Mým favoritem je typický portugalský pokrm Cataplana z mořských plodů,“ představuje svou práci Matteo Grubelati.

„MIRU a Piazzetta jsou unikátními projekty. Hlavním naším cílem bylo nabídnout nové zážitky nejen hotelovým hostům, ale i místním klientům. Spojili jsme se s talenty, od místních designérů po naše skvělé kuchaře, a myslím, že se nám dohromady podařilo vytvořit něco unikátního. Dvě naprosto odlišné pop-up restaurace, které zpestří letní sezónu. Všechno, od prostoru promyšleného do detailů, přes obě menu, po magické výhledy a západy slunce nad Prahou, tvoří zkrátka dokonalou kombinaci,“ říká Stephane Gras, ředitel hotelu.

MIRU otevře svou zenovou náruč hostům od 23. května. Každý večer bude k dispozici pouhých 16 míst.

 

Piazzetta je určena pro odpolední a večerní posezení, aperitiv a večeři od 17:00 do 22:00 hodin, od 4. června.

 

 

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail