HOREKA 112: Byrokracie je tady. My bojujeme!

Již po devatenácté se 28. května scházejí špičky oboru a lidé, kteří se chtějí vzdělávat. V pohostinství přežijí jenom nejlepší, i proto vám pomáháme udržovat své vědomosti v kondici.

 

Kateřina Cajthamlová, propagátorka a popularizátorka medicíny a zdravého životního stylu, internistka a systemická psychoterapeutka (Ano ta z Jste to, co jíte).  Ta se zaměřila na na vysvětlení pojmu „nežádoucí reakce na potraviny“ a na  rozdíl mezi alergií, intolerancí a toxickou reakcí.

V přednášce se nevyhnula ani tématu zdravé české kuchyně: „Telecí řízky obalené ve strouhance a smažené na sádle se u nás proměnil vídeňský řízek ve vepřovou krkovici smaženou v oleji. Byla jsem na dovolené na Moravě jsme uprostřed léta našli smaženého kapra s bramborovým salátem, pizzu Hawai a smažák (to jsme asi opravdu vymysleli my), pak tam byla jitrnice, prostě zdravá strava.“

 

 

 

 

 

Dále tu máme oblíbené téma BYROKRACIE. Panelová diskuse: Stát versus podnikatel v každodenním provozu se zaměří právě na úřední nápor, který musí majitelé hotelů a restaurací zvládat. Diskutovat přijdou: Luboš Kastner, spolumajitel, HOSPODSKA; Karel Havlíček, předseda představenstva, AMSP ČR (moderátor); Jan Hawelka, majitel, síť kaváren Lagarto a  Gorjan Lazarov, ředitel, Orea Hotels & Resorts.

 

 

Odpoledne bylo již tradičně rozděleno do tří sekcí: Hlavní program, kuchařské a digitální workshopy. A i zde máme hvězdy v oboru. V hlavním sále se budeme věnovat věčnému tématu – zaměstnancům, recenzím, efektivitě v gastru a platebním kartám.

 

 

Hlavní odpolední program probral zevrubná témata. Blok odstartoval Radkou Telyčkovou. Recenze jsou otázka subjektivního vkusu, názoru na náš hotel či restauraci. Radka Telyčková to předvedla na hlasování publika. Někteří si vybrali, ať si obuje lodičky, jiní hlasovali pro lodičky.

 

 

 

Ochutnali jste se na mezinárodní chutě!


Kuchařské worshopy odhalí dva světy – thajskou kuchyni a lokální gastronomii. Asii představí Antonín Bradáč, šéfkuchař, Czech Chefs a Jan Davídek, šéfkuchař, Czech Chefs. A Lukáš Nevyjel, šéfkuchař z Nota Bene před vašimi zraky připraví a naservíruje celé menu, ve kterém budou hrát hlavní roli opravdové plnohodnotné místní suroviny.

 


Viděli jste robota v akci!

Digitální scénu otevře hvězda Eliška Vyhnánková – největší to odbornice na sociální sítě. O digitalizaci služeb vám poví něco Gorjan Lazarov a bude mít k tomu i pomocníka!
Jak vypadají texty na webech hotelů, restaurací a kaváren? Obvykle jako výčet vybavení, jídel nebo nápojů. Jan Novák, senior copywriterem z Obsahové agentura vám na přednášce ukážu, jak napsat text, aby se čtenář při čtení cítil, že už ve vašem podniku sedí.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail