Benjamin sází na vegetariánské menu. U hostů boduje

A je to tu! Šéfkuchaři fine dining restaurace Benjamin tentokrát sestavili menu, které potěší oko, žaludek       i celé tělo všech vegetariánů a zajisté nejen jich. Menu bude k dispozici vždy jeden pátek a sobotu v měsíci.

Od dubna budou moci návštěvníci restaurace Benjamin ochutnat jarní vegetariánské menu executive chefa Štěpána Návrata, šéfkuchařů Radka Jakubce a Tomáše Torhana.       V nabídce nebude však pokaždé, ale pouze jeden pátek       a jednu sobotu v měsíci. Odstartovat svůj gastronomický orgasmus chutí můžete vždy od 17:25 při krátké degustaci a od 20:15 při dlouhé degustaci. Mezi delikatesami nebude chybět tatarák z pečené řepy, fermentovaná špalda, topinmabur, tuřín, pirohy s petrželovou omáčkou a mnoho dalších zdravých a bezmasých pochutin. Mlsné jazýčky pak jistě najdou uspokojení např. v nugátu, čokoládové pěně či v ořechovém cramble.

Je zde patrný akcent na české tradiční jarní potraviny, avšak v moderním neotřelém provedení. Proto si příležitost toto speciální vegetariánské menu ochutnat rozhodně nenechte ujít. „Menu se bude měnit dle aktuálních sezónních surovin. Každé období nabízí širokou škálu možností. Osobně se těším na červen, kdy začínají jahody, třešně, hrách a neuvěříte, jak chutná zralé rajče,“ dodává executive chef Štěpán Návrat.

Čtyřchodové menu stojí 899 Kč a začíná vždy od 17:45, zatímco menu o 6 chodech startuje ve 20:15 a jeho cena je 1299 Kč.

 

 

  1. tatarák z pečené řepy, fermentovaná špalda, sušený

žloutek a tvarůžek, uzená majonéza, langoš

 

  1. brambora, pórek, libeček, smažená brambora, hlíva ústřičná, špenát

 

  1. pšenice, kopr, kozí sýr, červená paprika

 

  1. pirohy, petrželová omáčka, hořčičné semínko, pastinák

 

  1. tuřín, topinambur, čočka

 

  1. tatranka, čokoládová pěna, chips, ořechový cramble, nugát, rakytník
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail