logo

Už 14 let se zaměřujeme na vyšší a střední gastronomii a hotelnictví v Praze i regionech. Horekaweb je odborný portál pro profesionály v pohostinství. Hledáte inspiraci z domova a ze světa, informace o dění v oboru či zábavu? Horekaweb je vše na jednom místě.

  • Zprávy
    • Hotely
    • Restaurace
    • Kavárny
    • Bary
    • Lidské zdroje
    • Digital
    • Ze zahraničí
  • Analýzy
  • Rozhovory
  • HRK 112
    • Registrace
    • Historie
    • O akci
  • HRK NEWS
    • Registrace
    • Archiv
  • Digital
  • O časopisu
    • Aktuální vydání
    • O časopisu
    • Registrace k odběru časopisu
    • Registrace k odběru newsletterů HOREKA NEWS
    • Inzerce
    • Publikační kalendář
  • Naše oborová platforma pro profesionály z hotelnictví a gastronomie potřebuje nabrat nový dech....
  • Průměrná cena poledních meníček opět na vzestupu. Meziroční srovnání 2020/2021 vykazuje změnu ve...
  •   Pandemie COVID-19 v českém prostředí pomohla akcelerovat fenomén rozvážkových jídel. Z nich...
  • Hodnota optimální stravenky vzroste v příštím roce z letošních 137 na 150 korun.  Vyplývá to...

Karta musí projít terminálem, jinak hrozí reklamace

26. listopadu 2018
Hotely 0
2154
Karta musí projít terminálem, jinak hrozí reklamace

Akceptace platebních karet v oblasti cestovního ruchu a pohostinství je neodmyslitelným tématem tohoto byznysu. Setkáváte se s nimi každodenně a mnohokrát narážíte nejen na pozitivní, ale i negativní stránky.

Stinnou stranu byznysu představil na kongresu HOREKA112 Ivan Pechánek, specialista řízení rizik ve společnosti KB SmartPay. „Bohužel se situace zhoršuje, vždy se najde někdo, kdo chce získat nekalým způsobem částku z transakce,“ konstatoval. Za deset let došlo k nárůstu zneužívání karet při hotelových platbách. „Hotely vždy přijímaly platby kartou bez její fyzické přítomnosti a v současné době tuto možnost ,vylepšily´ i o platby prostřednictvím rezervačních portálů. Mají možnost provádět před-autorizace i dokončení před-autorizace, ale zároveň se tím vystavují riziku případné reklamace. „Pokud totiž karta není přítomna, může držitel karty platbu reklamovat, čehož jsou si klienti vědomi a stížnosti podávají,“ upozorňoval Ivan Pechánek. Kamenem úrazu se stávají v současné době platby přes rezervační portály a systémy  –  rezervace proběhne, hotel vše autorizuje, klient pobyt potvrdí a mnohdy i odbydlí. Ale karta nebyla fyzicky přítomná na POS terminálu, což vidí i vydavatelská banka a ví i držitel karty. „Pokud se jedná o neseriózního klienta, tak transakci reklamuje a hoteliér musí celou částku vrátit. Reklamační pravidla kartových asociací mají přednost před ostatními, tudíž i před pravidly společností provozující rezervační portály. A pravidla kartových asociací jako jsou VISA či Mastercard  jsou nakloněna více na straně držitelů platebních karet, stejně tak se stále zvyšuje ochrana držitelů karet i v rámci příslušné legislativy ze strany např. Evropské unie“ říká Ivan Pechánek.

Pozor si dávejte na nepoctivé cestovní kanceláře. Ivan Pechánek upozornil na čerstvou „novinku“, kdy neznámá cestovní kancelář kontaktuje hoteliéry, aby jim nabídla spolupráci s dodáním klientely z Asie a USA a samozřejmě se nic z toho nestane. „Jejich cílem je vylákání podvodné provize a bohužel – vždy se najde někdo z hoteliérů, kdo jim určitou  částku za sjednanou provizi pošle předem!

Pokud se chcete vyhnout jakýmkoliv podezřelým transakcím, přistupujte ke novým objednávkám obezřetně a zejména vždy se snažte transakci dokončit na svém terminálu za fyzické přítomnosti karty. To je asi ten nejlepší způsob, jak předejít a vyvarovat se tak nepříjemnostem a případným reklamacím.

Více se dočtete v novém vydání HOREKY, které vyjde začátekem prosince

 

 

Související články:

Žádné související články

Doporučujeme

Aktuální vydání časopisu

ČTĚTE nové číslo HoReKa!


Zajistěte si svůj výtisk

Partneři

HRK NEWS

Komerční sdělení

Zvyšování KPI díky správnému načasování komunikace

8. září 2021

Kalendář akcí

Vydává
Skupina ATOZ Horeka
ATOZ Marketing Services, spol. s r.o.
Holečkova 657/29
150 00 Praha 5 – Smíchov
tel.: +420 606 023 052
IČO: 48117706
www.atoz.cz

Předplatné
Karolína Bezunková
tel.: +420 603 823 515
e-mail: karolina.bezunkova@atoz.cz
Šéfredaktorka
Jana Dorčáková
tel.:  +420 734 135 509
e-mail: jana.dorcakova@atoz.cz 

Group sales manager
Pavel Kotrbáček
tel.: +420 605 296 739
e-mail: pavel.kotrbacek@atoz.cz

HOREKA Group manager
Lenka Vohradníková
tel.: +420 739467 783
e-mail: lenka.vohradnikova@atoz.cz

© 2016. All Rights Reserved. Created by Vitsto.
Zásady ochrany osobních údajů
Zásady používání souborů cookies a jejich nastavení
×
Authorization
  • Registration
Login
Enter with social networking
Unde omnis iste natus error sit voluptatem.
  • With Twitter
  • Connect
  • With Google +
×
Registration
  • Autorization
Register
* All fields required
Zavřít

Každých 14 dní servírujeme čerstvé informace a inspiraci.

REGISTRUJTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU!