Nestlé a Starbucks uzavřely smlouvu o globální licenci

Společnosti Nestlé a Starbucks uzavřely smlouvu o časově neomezené globální licenci na balené spotřební zboží a potravinářské produkty značky Starbucks

Firmy Nestlé a Starbucks Corporation dnes oznámily, že uzavřely smlouvu, která zaručí společnosti Nestlé časově neomezená práva na prodej baleného spotřebního zboží a potravinových produktů značky Starbucks na celém světě, kromě obchodů společnosti.

V rámci aliance budou obě firmy úzce spolupracovat na stávající řadě pražené a mleté kávy značky Starbucks, zrnkové kávy, stejně jako instantní a porcované. Budou využívat zkušenosti a schopnosti obou firem, aby vytvářely inovace s cílem rozšíření nabídky produktů pro milovníky kávy na celém světě.

„Naše partnerství je důkazem našeho rozrůstajícího se programu v praxi a přinese společnosti Nestlé jedinečnou pozici v oblasti kávy s celou řadou moderních produktů. S tituly Starbucks, Nescafé a Nespresso spojíme nejžádanější kultovní značky kávy na světě,“ řekl Mark Schneider, generální ředitel společnosti Nestlé. „Vynikající spolupráce obou týmů vyústila v rychlé dokončení této smlouvy, která nám otevře cestu k dalším možnostem rozvoje,“ dodal.

Smlouva významně posílí nabídku kávy společnosti Nestlé v Severní Americe v oblasti špičkové pražené, mleté a porcované kávy. Otevře značce Starbuck rovněž cestu do prodejen potravin a stravovacích zařízení díky globálnímu dosahu značky Nestlé.

„Tato světová aliance v oblasti kávy se společností Nestlé představuje významný mezník v rozvoji Starbucks,“ řekl Kevin Johnson, prezident a generální ředitel společnosti Starbucks. „Spojení předního světového prodejce kávy, největšího světového prodejce potravin a nápojů s největší a nejrychleji se rozrůstající základnou domácích automatických kávovarů a kávovarů se systémem single-serve, nám pomůže prosadit značku Starbucks na celém světě a zároveň můžeme dlouhodobě vytvářet hodnoty pro naše akcionáře.“

Zhruba 500 zaměstnanců společnosti Starbucks ve Spojených státech amerických a Evropě se stane součástí společnosti Nestlé, převážně v Seattlu a Londýně. Mezinárodní expanzi podnikání bude řídit světová centrála společnosti Nestlé ve švýcarském Vevey.

Smlouva zahrnuje balené kávy a čaje společnosti Starbucks, jako například Starbucks®, Seattle’s Best Coffee®, TeavanaTM/MC, Starbucks VIA® Instant, Torrefazione Italia® coffee a kávové kapsle K-Cup® značky Starbucks. Nezahrnuje přímo připravované nápoje a prodej jakýchkoli produktů v rámci obchodů Starbucks®.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail