Stoli Doli: Macerovaná vodka přitáhne hosty

Achim Šipl přichází tentokrát s receptem, který zaručeně rozproudí každou párty. Jmenuje se Stoli Doli a je momentálně módní ve Spojených státech. Vytvořil se na oblíbených amerických domácích párty. V počátku párty drinku na takových akcích byly různé varianty Bowle anebo velké párty Tiki drinky.

Pro větší potřebu nabídnout další variantu párty drinků vznikla chuťově velmi zajímavá varianta macerování vodky Stoli Doli. Jedná se převážně o několikadenní macerování čerstvého ananasu ve vodce. Je možné použít i jiné ovoce, ale ananas je zaručeně nejlepší. Po uzrání ananas ztvrdne, protože všechny šťávy a většina cukru se vyluhují do destilátu. Ananas se většinou již dále nekonzumuje.

Na Stoli Doli se používá speciální skleněná nádoba s kohoutkem na vypouštění. Objem může být různý, od jednoho až po dvacet litrů.

Recept:
• 5 ks čerstvých ananasů nakrájet a naskládat do několika pater do nádoby.

Poté naplnit nádobu opatrně vodkou, aby ananas zůstal stále v patrech. Vodka musí zakrýt všechen ananas, pokud je ananas málo sladký může se přidat i hrst cukru, podle chuti a zkušenosti s nakládáním. Důležité je, aby byl ananas zralý, takže měkký. Je potřeba z něj dostat všechnu šťávu, která zahustí vodku. Přes provozní dobu je možné vystavit Stoli Doli na baru, ale mimo dosah slunečních paprsků. Mimo provozní dobu uchováme v chladu. Drink by měl zrát minimálně 10 až 14 dní.

Servis je jednoduchý, 8cl vymacerované Stoli Doli nalijeme na led do šejkru a řádně protřepeme a přes sítko scedíme do vychlazené koktejlové skleničky. Jako přílohu podáváme čerstvý ananas. Lze použít jako samostatný drink, ale také jaké výbornou bázi do dalších drinků.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail