3 tipy pro letní osvěžení

Se stoupajícími teplotami ocení vaši hosté pokrmy a nápoje lehčí a také pořádně osvěžující. Z následujících tipů si určitě vyberete.

Klasický portugalský Mazagran

Co potřebujete: plechovku Mazagrande, 60 ml tmavého rumu, plátky čerstvého citronu, led

Sklenici naplníme ledem, přidáme rum a dolijeme ledově vychlazeným Mazagrande. Ozdobíme plátky čerstvého citronu.

Česneková bruschetta s rajčaty

Co potřebujete: 6 lžic Česnekového dressingu Spak, 600 g nejrůznějších odrůd rajčat, 2 stroužky česneku, drcený pepř, olivový olej, citronovou šťávu, špetku cukru, 200 g pikantního sýra /balkánský, feta, niva/, bylinky na ozdobu, bruschettu (chleba, olivový olej, česnek, sůl)

Rajčata omyjeme a nakrájíme na různé tvary, promícháme s olejem, pepřem, citron. šťávou, na plátky orestovaným česnekem a špetkou cukru. Směs přendáme na talíř, posypeme rozdrobeným sýrem, vmícháme zlehka česnekový dressing Spak a dozdobíme bylinkami. Podle chuti a typu sýra můžeme ještě lehce přisolit. Podáváme s opečenou bruschettou potřenou česnekem, pokapanou olivovým olejem a posypanou solí.

Jelínkova meruňková zmrzlina

Co potřebujete: 250 g měkkých meruněk, 300 g cukru, 250 g bílého jogurtu, 0,5 l mléka, 0,5 l sladké smetany, Meruňkovici Rudolf Jelínek

Meruňky omyjeme, vypeckujeme, přilijeme meruňkovici (dle chuti) a rozmixujeme. Do hlubší nádoby nalijeme mléko, přidáme cukr, sladkou smetanu a rozmixované meruňky s meruňkovicí, vmícháme bílý jogurt a za častého míchání směs na mírném plamenu zahříváme – nesmí se vařit! Pak necháme vychladnout, přendáme do vhodné nádoby a za občasného promíchání zamrazíme.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail